27. 2. 2020

Vážené kolegyně a kolegové,

dovolte, abychom Vás pozvali na jednodenní seminář s názvem Nejčastěji realizované způsoby sanace dřevěných konstrukcí historických staveb, který se uskuteční ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm dne 20. září 2016 v rámci realizace termosanace, tedy tepelného ošetření dřeva za účelem likvidace dřevokazných škůdců. Tuto technologii jsme zvolili pro ošetření problematického objektu radnice v areálu Dřevěného městečka. Praktická prohlídka místa sanace a seznámení se s touto technologií bude součástí semináře.

Na semináři vystoupí přední odborníci z výzkumných a metodických pracovišť ČR a přednesou mimo jiné příspěvky k problematice různých způsobů boje s dřevokazným hmyzem i houbami. Předpokládáme, že seminář bude zajímavý a užitečný nejen pro konzervátory a restaurátory, ale také pro správce nemovitých památek a pracovníky muzeí v přírodě, kteří se s problematikou nevyhnutelně setkávají na svých pracovištích.

Přihlašovat se můžete v jednoduchém on-line formuláři zde. Více informací naleznete na následujících webových stránkách: